מוסיקה אופטימית

טיפה של תקווה

אומרים שזאת תקופה לא קלה. מתי יבוא שלום? תמיד אומרים את זה. עניין של הסתכלות, אפשר גם לראות את הטוב. אבל גם תמיד צריך תקווה.

לפני כמה חודשים ציפיתי בערב זיכרון מיוחד – לחללי המלחמה בסבל נפשי, אנשים ששלחו יד בנפשם של תנועת מש”ה. הרגשתי צורך להלחין משהו. יש אנשים שמתבטאים במילים, אני מתבטאת דרך המוסיקה. למרות, או אולי בגלל, הרגשות הקשות לא רציתי לכתוב מוסיקה עצובה, רציתי משהו אופטימי. משהו עם תקווה לעתיד טוב יותר, שאולי יעזור לאנשים לראות את האור.

התחלתי לנגן מנגניה עם קצב. הוספתי איבוד שבו הפסנתר והגיטרה “מדברים” אחד עם השני – סוג של דיאלוג. ובסוף הגעתי ליצירה שלמה. והגיע זמן שאוציא לפחות סינגל חדש.

מוציאים את היצירה לעולם

כשכותבים שיר עם מילים קל למצוא לו שם – המילים הראשונות או אחרונות של הפזמון, הנושא של השיר… אבל עם נעימה זה פתוח. אני נותנת ליצירות שלי שמות באנגלית כדי שיהיו אוניברסליים. חשבתי על כמה ביטויים שמבטאים תקווה, דיאלוג, שלום. גם בדקתי שאני לא בוחרת שם שמופיע כבר עשרות פעמים בספוטיפי. בסוף החלטתי ששמה בישראל יהיה

A Beat of Hope

קצב של תקווה. ואם Beat נשמע קצת כמו Bit זה לא במקרה, כי אני רוצה לתת לכם גם טיפת תקווה.

אחרי שהכל היה מוכן נותר לי לבחור תאריך להפצה. בחרתי ביום ראשון, 24 אפריל, כ”ג ניסן, מיד אחרי פסח. יש מן ירידה אחרי החגים, אז נתתי לכם משהו להעלות את המצב הרוח.

כשפרצה מלחמה באוקראינה והתחיל גל פיגועים בארץ לא התאפקתי עד לתאריך הרשמי, והעליתי כבר סרטון ליוטוב.

במוצ”ש הוזמנתי יחד עם שותפתי טובי טבק להופיע בערב הקראת מגילת העצמאות בבית עתיד במדבר. ערב מיוחד שנותן למגילה מקום בחג שלו יחד עם שאר המגילות. יחד עם השירים שבחרנו לשיר ביקשתי לנגן את אותה יצירה. לא במקרה ההמנון שלנו נקרא “התקווה” – הכרזת העצמאות נעשתה בזמן מלחמה מתוך תקווה להקמת מדינה ושלום. השיר המקורי “תקוותנו” נכתב בגלות ומבטא את התקווה מתוך דמעות לבנות מחדש ארץ חרבה. 

בתקווה לעולם טוב יותר, כי תמיד יש מה לשפר.

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.