יום המוסיקה העולמי

יום המוסיקה העולמי

היום, 21 ביוני, הוא יום המוסיקה העולמי – World Music Day. להבדיל מיום המוסיקה הבין-לאומי – International Music Day, ב-1 באוקטובר. לפי המסורת, את היום העולמי חוגגים ע”י נגינה במקומות ציבוריים. בחרו את התאריך הזה, היום הכי ארוך בשנה, לחגוג את המוסיקה, אולי כדי להגיד לנו שמוסיקה היא החיים, לא רק חיי הלילה.

מטרה

מטרות יום המוסיקה העולמי הן כמעט זהות למטרות שלי כמוסיקאית – קידום המוסיקה כדרך לגשר בין אנשים, חשיפת סגנונות שונים לקהל, לעודד את כולם ליהנות מנגינה ושמיעת מוסיקה ובכלל להפיץ שמחה ושירה בעולם.

גם החגיגות הן די קרובות למציאות של מוסיקאים מקצועיים – קיום מופעים בחינם על מנת לאפשר לכולם לשמוע ולגלות את הקסם של המוסיקה.

היסטוריה

החגיגה הראשונה של יום המוסיקה העולמי –  Fête de la Musique היתה בפריז בשנת 1982. שיתוף פעולה בין הפוליטיקאי ג’אק לאנג לבין המפיק ועיתונאי מוריס פלאורט, שגילה שבאותם ימים אחד מכל שני גברים בצרפת מנגן בכלי נגינה (לא ברור אם ספר גם נשים). ע”י מעל 1,000 מוסיקאים ברחובות ובפארקים, הקהל נחשף לסגנונות שונים – קלאסי, ג’אז, רוק ועוד.

מאז כמובן חוגגים את היום הזה ברחבי העולם, כך שהוא מצדיק את השם.

איך חוגגים

כאמור, את היום הזה חוגגים עם הופעות במקומות ציבוריים, בהם הקהל מוזמן לשמוע וגם להצטרף. זאת הזדמנות מצוינת לשמוע ולגלות מוסיקה חדשה. ממילא זה חינם כל השנה. תמיד רצית לנגן כלי אבל לא יצא לך? זה הזמן להתחיל.

לפני כמה חודשים העליתי מופע פסנתר לכבוד יום הפסנתר. בגלל אילוצים שונים המופע היה בסוף למחרת, אבל למה לא לחגוג יומיים?

היום חגגתי באולפן הקלטות. הקלטתי יצירה עם כלים שבניתי בעצמי, מתוך המבחר לסדנאות “במה ליצירה“. וגם את זה אפשר לעשות כל השנה.

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.