חובבנים

למה לשלם לבעלי מקצוע?

יש לנו במשפחה צלם מקצועי, אבל כולנו (כמעט) יודעים לצלם בטלפון. לכן אנחנו מצלמים את עצמנו ואחד את השני בכל מיני מצבים – חגיגות, חופשות, או סתם בבית. כשאנחנו שולחים את התמונות לקבוצה המשפחתית, לצלם תמיד תהיה ביקורת. למה עם הגב לשמש, למה עם הפנים לשמש, חשוך מדי, זווית לא טובה. מבחינה מקצועית הוא צודק, והוא בטח היה עושה את זה יותר טוב. אבל צילמנו כדי לשתף ולזכור את הרגע ומבחינתנו האיכות לא קריטית.

כשיש אירוע באמת חשוב, רובנו כן יביאו צלם מקצועי. כי את התמונות מהחתונה, הברית או הבר מצווה, נרצה לראות ולהראות לכולם עוד הרבה שנים. עדיין האורחים יצלמו, אבל זאת באמת לא אותה איכות. וכיף להסתכל בתמונות טובות. 

יש לי תמונות ליד הפסנתר שקרובי משפחה צילמו, אבל בכל זאת השקעתי בצלמת ואפילו מאפרת כדי שיהיו לי צילומי תדמית באיכות טובה. תראו את ההבדל. לא אגיד לכם איזו תמונה של הצלמת נוי ג’רסי, אני מניחה שתצליחו לנחש.

קרה אהרן
פסנתר במלון
קרה אהרן פסנתרנית

למה אני כותבת כאן על צילום תמונות? כי זאת דוגמה מצוינת לדבר שכמעט כולם יודעים לעשות, אבל מרגישים את הבדל כאשר הוא נעשה ע”י מי שזה המקצוע שלו. אנחנו גם מבשלים בבית, אבל כשהולכים למסעדה או אירוע מצפים שהאוכל יהיה ברמה אחרת. 

יש לנו מישהו שיעשה את זה בחינם

את המשפט הזה שמעתי לא פעם כאשר הגשתי הצעות לנגינה, הפעלה או חוג. ועם כל הצניעות, אני לא בטוחה שהבן דוד או שכן שמצאתם יגיע לרמה שלי. כן, הבת שלך לומדת פסנתר והיא בטח תלמידה מצטיינת. האם הנגינה שלה באמת זורמת, או עדיין טכנית? איזה רפרטואר יש לה? כמה ניסיון מול קהל? עם יד על הלב, כמה יהיה נעים לאורחים לשמוע את הנגינה שלה כל הערב? ואני בטוחה שתוכלו למצוא סטודנט שיפעיל את הילדים, אבל כמה ניסיון יש לו? האם תהיה תכנית מובנית או פעילות סתמית? עם איזה אביזרים או ציוד הוא מגיע?

השקעתי ואני עדיין משקיעה הרבה בנגינה שלי. לא רק שיעורים, גם שעות על גבי שעות ליד הפסנתר. פיתחתי טכניקה ושמיעה, אני ממשיכה ללמוד ולהלחין שירים חדשים ולאתגר את עצמי. למדתי להיות קשובה לקהל, לנגן את מה שהם רוצים לשמוע ולהתאים את עצמי לאווירה. הופעה כרוכה בחודשים של עבודה. כן, גם כשאני נהנית זאת עבודה. 

במקרים מסוימים אני מנגנת בהתנדבות, ועדיין מתייחסת לזה כמו הופעה מקצועית. אבל לרוב אני דורשת תשלום הוגן. אם אתם משקיעים בצילומים וקייטרינג, שווה גם להשקיע במוסיקה. אתם משלמים לי לא על כמה שעות נגינה, אלא על 50 שנות ניסיון. 

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.