חוג יצירה

חוגים? תנסו משהו חדש

עכשיו באמת מתחילה שנת הלימודים, ואיתה שנת החוגים. נכון, הכל התחיל כבר ב-1 בספטמבר, אבל התחלה אמיתית היא רק “אחרי החגים”. גיליתם שהחוג שרציתם כבר מלא? אל תתאכזבו, תראו את זה כהזדמנות לנסות משהו חדש.

חוגים הם חלק חשוב מחינוך ילדים, לפעמים  אפילו יותר חשוב משיעורים בבית הספר. הם מאפשרים לילדים לבחור מה ללמוד, לגלות עולמות חדשים, לפתח כישורים חדשים ולהתעסק במה שבאמת אוהבים. מי שחלש בלימודים יכול למצוא תחום בו הוא מצטיין, מי שמשתעמם בבית ספר יגלה שלפעמים כיף ללמוד.

אז איך בוחרים את החוגים הנכונים? הגיוני להסתכל בהיצע יחד עם הילדים ולעזור להם לבחור. הרי חלק מהרעיון הוא לתת להם לעשות את מה שהם אוהבים. אך ילדים מושפעים מחברים ואפילו מדמויות מפורסמות, לכן הם זקוקים לקצת הכוונה מאתנו. 

חוגי העשרה - לא רק סיסמה

אני נכנסת למתנ”ס ורואה בנות בבגדי בלט ובנים במדי ג’ודו, כדורסל וכד’. הבגדים האלה קוסמים לילדים, ומשפיעים על הבחירה שלהם. אבל האם זאת בחירה נכונה? האם כדאי לבחור חוג לפי הלבוש? האם אנחנו עדיין רוצים לגדל בנות לרקוד ובנים לעשות ספורט?

חוג צריך להיות כיף, ואין חוג שלא לומדים בו. מעבר לנושא העיקרי, לומדים שיתוף פעולה, סבלנות, כישורים חברתיים, יצירתיות והתמדה. פוגשים ילדים חדשים, משפרים יכולות. 

חוגים נועדים גם לפתוח עולמות חדשים, אבל רק אם באמת ננסה משהו חדש. עוד סיבה לבחירת החוגים האלה היא שכאשר רואים את שם החוג מיד מבינים מה זה. וייתכן שהילד/ה כבר ביקש עוד לפני שפתחתם את החוברת או את האתר. תישארו בינתיים עם ראש פתוח – אולי תראו שם חוג חדש ולא מוכר. תקראו את התיאור ואפילו תתקשרו כדי לשאול. בדרך כלל אפשר לנסות חוג פעם או פעמיים בחינם, תנצלו את זה. לפעמים החוגים הפחות פופולריים הם דווקא הכי מעניינים והכי מעשירים. 

ועדיין אפשר להגיע עם חולצת כדורגל.

גילוי נאות – אולי כבר הבנתם, גם אני פתחתי חוג חדש. 

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.