מוסיקה מרגיעה בפסנתר

אלבום להעביר

גילוי נאות – זאת באמת הייתה טעות.

זה מרגש להוציא אלבום חדש עם מוסיקה מקורית שלי. רציתי לספר לכולם. יום לפני כבר עשיתי לייב בפייסבוק בו סיפרתי את הסיפור והזמנתי את השותפה שלי, נורית סומר, לתת טעימה של סדנת מוסיטציה שהייתה ההשראה לרוב האלבום. ובאותו יום עוד לייב באנגלית והופעה במוסקט. שימו לב שאני אמנם כבר סבתא (!) אבל אני יודעת שהיום לייב זה באינטרנט, הופעה חיה זאת פשוט הופעה. וכן, עדיין קוראים לזה אלבום. 

וכמובן הודעתי לכולם בדרכים המקובלות. יצרתי אירועים בפייסבוק ושלחתי הזמנות, העליתי פוסטים בדף שלי ובקבוצות. ונזכרתי שיש אנשים שלא מסתכלים שם, ואולי כדאי שאשלח גם וואטסאפ לכל מי שאני מכירה. אז שלחתי גם הודעה מרגשת לרשימת תפוצה:

“לא לכולם יש פייסבוק ולא כולם מסתכלים שם, אז אני שולחת תזכורת גם כאן. יום ראשון מוזיקה חדשה שלי 🎹 עולה להעביר ואני מזמינה אותך לחגוג איתי פעמיים 🥳🥳 מוצ”ש ב 20:00 בפייסבוק לייב וביום ראשון ב 20:30 במוסקט. מחכה לראות אותך 😃 קרה.”

עשיתי V במשימה והמשכתי למשימה הבאה בהכנות הרבות להשקת האלבום. עד שחברה כתבה לי:

“קרה המוסיקה עולה לאוויר. הביטוי התחיל מהמצאת הרדיו. כתבת פה עולה להעביר. במקום עולה לאוויר.”

יותר מדי זמן עבר ויותר מדי אנשים קיבלו את ההודעה כדי לכתוב “עולה לאוויר” ויחשבו שזאת עוד שגיאת כתיב. אז יש רק אפשרות אחת – לחשוב על הסבר לביטוי החדש שהמצאתי. ודווקא לא לקח לי הרבה זמן, יצירתית כמוני.

אז למי שלא היה באירועי ההשקה ולא ראה את הסרטון, להלן ההסבר. וכשישאלו אתכם בעוד עשרים שנה מה מקור הביטוי “עולה להעביר”, תזכרו שקראתם את זה כאן.

מוסיקה עולה להעביר

פעם היינו שומעים מוסיקה בתקליטים או ברדיו. שידורי הרדיו נמצאים “באוויר”. בהמשך הגיע עידן האינטרנט, ופתאום היה מאוד קל לשמוע ואף להוריד את הכל בחינם. זה פגע כמובן קשה בפרנסה של מוסיקאים, מלחינים וכל מי שהיה קשור לתעשיה . אח”כ המציאו את מושג הסטרימינג, שמאפשר שמיעת שירים חופשית תמורת תשלום חודשי או הוספת פרסומות. חלק מהרווחים הולכים לאמנים, כך שככל שתשמעו את המוסיקה שלי ושל אחרים אנחנו מרוויחים יותר, בלי שתשלמו יותר. לכן אני לא מבקשים מכם לקנות כלום* רק לשמוע את האלבום ולהעביר את הקישורים לאחרים.

*אפשר עדיין לקנות גרסה דיגיטלית. שיר אחד עולה כמו תקליט סינגל שהוצאתי לפי 30 שנה.

וכמובן אם ראית מילה או ביטוי כאן שנראה כמו טעות, אפשר לרשום בתגובות ואסביר בפוסט הבא.

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.