נגינה

איך נקליט שיר אם אנחנו לא זמרים?

רוצים להכין משהו מיוחד לאירוע הבא? משהו אישי, שיגרום לכולם לצחוק ואולי גם להזיל דמעה? קחו שיר מוכר, תשנו את המילים שיתאימו לבעלי השמחה, תקליטו אותו ותכינו גם סרטון. מתנה מיוחדת שאפשר להמשיך לראות, וגם לשלוח לאלה שלא יכולתם להזמין.

אוקיי, למצוא שיר מוכר – אין בעיה. לשנות את המילים ולהכניס כמה בדיחות – נסתדר. להקליט אותו – רגע, מישהו כאן בכלל יודע לשיר? קריוקי נחשב? אף פעם לא החזקתי מיקרופון. מה יקרה אם נזייף?

קודם כל, גם אם תזייפו השמיים לא יפלו, אבל זה יהיה קצת לא נעים. מזל שיש לזה כמה פתרונות. הציוד ברוב אולפני הקלטות היום די משוכלל ואפשר לתקן זיופים וטעויות. יש אפקט של תיקון אוטומטי שיכול לטפל בזיופים קלים. גם טעויות יותר רציניות אפשר לתקן, אבל אם יש הרבה כאלה זה ידרוש הרבה עבודה ובאולפן זמן זה כסף. אם אתם ממש רחוקים מהסולם ייתכן גם עוותים בקול.

לכן, אם אתם לא זמרים מנוסים, כדאי לחפש אולפן מופעל ע”י טכנאי או טכנאית עם הכשרה לא רק בהקלטה והפקת מוסיקה, אלא גם בפיתוח קול והדרכת זמרים, בנוסף להרבה סבלנות. כך תלמדו לשיר נכון וההקלטה באמת תהיה איכותית. כמו שתעדיפו עוגה ממאפיה במקום לקנות עוגה בסופר ולכסות אותה בקצפת.

שעות אולפן הן גם יקרות, אז תנסו ללמוד את השיר כמה שאפשר לפני שתכנסו. תבקשו לפני כן פלייבק עם המנגינה. זה יעזור לכם להתאמן ואפשר למחוק את המנגינה בהקלטה הסופית. אפשר גם לבקש מבעל/ת האולפן זמן חזרה במחיר מוזל. אפשר אפילו לעשות את זה מרחוק.

כמו כל בעל עסק, כשבאים אליי להקליט אני לא רק מפעילה ציוד, אני נותנת שירות. כלקוחות, זכותכם לדרוש את זה.

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.