פעילות לחגים

סיכום חנוכה

בקרוב אוציא סיכום שנה כמו כולם, אבל רק על סדנאות חנוכה יש לי הרבה לכתוב.

יום ראשון

את פעילות החג התחלתי עוד לפני שהדלקנו את הנר הראשון. במועדון אני מנגנת שירי חנוכה כבר חודש, כמו בגנים, בתי ספר ומאפיות. אבל נחזור לעניינו. הסדנה השבועית התקיימה ברוח חגיגית. הכנו קזו (קזוים?) ואיתם ניגנו – נחשו מה – שירי חנוכה. בקזו די קל לנגן מנגינות שונות כי השליטה היא עם הקול, לכן בחרתי אותו לסדנה הזאת. כל שבוע אנחנו מכינים כלי אחר, ותמיד יש פעילות מתאימה. 

יום שני

משפחה

יום שני בערב היה זמן משפחה. הצלחנו להיפגש עם כל הילדים אצל הבת שלי להדלקת נרות. כמובן הנכד שלנו היה במרכז, אבל היו גם סופגניות.

גם בתקופות הכי עמוסות חשוב לקחת פסק זמן למשפחה.

יום שלישי

גן לאומי ממשית – כחלק מפסטיבל צבעי מדבר שקורה במהלך החודש, העברתי סדנאות קצב עם אפשרות לבניית כלים. ילדים ניגנו חופשי בכלי נגינה שונים, מהכלים הקטנים שהם בונים בעצמם עד לקחון (סדנה לגדולים) ובונגו (קנוי). בנוסף, חלק מהילדים הכינו מגוון כלי הקשה ונשיפה לקחת הביתה.

סדנאות לילדים

יום רביעי

פעילות למשפחה

יום רביעי היה אמור להיות פנוי לנגינה וסידורים. אך בצהריים התקשרה אליי משפחה ברוח ספונטנית, שמטיילת באזור וחיפשו פעילות מעניינת לכולם. מצאתי להם משבצת לבוא ולבנות קחון. הייתה להם חוויה מגבשת ויצאו עם תוצר מרשים.

ועוד הספקתי לצאת בעצמי לשמוע מופע מיוחד של אביחי חזוט.

יום חמישי

בחזרה לפסטיבל צבעי מדבר בגנים הלאומיים, הפעם בעבדת. בכל פינה ניגן הרכב או נגן יחיד, הכל ברוח המדבר. בין המופעים ילדים וגם מבוגרים הכינו חלילי ציפור, קישטו בצבעים ומדבקות, וניסו לחכות את קולות הציפורים שהשמעתי. מעל 100 חלילים בכמה שעות. את החלילים המשכתי לשמוע במהלך היום.

חליל ציפור

שישי שבת - מנוחה

יום ראשון

סדנה משפחתית

לקראת סוף החופש הגיעה אליי עוד משפחה, הפעם עם ילדים קטנים. הם בחרו 3 כלים – קזו, זמבורה וגיטרה קטנה. עם אבא על התוף הרימו תזמורת משפחתית ויצאו בנגינה והרבה שמחה.

והערב הדלקנו נר אחרון. אך הפסטיבל לא נגמר. יום חמישי יש לי עוד סדנה בירוחם. כדאי לכם.

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.