שירים לחמם את הגוף ואת הלב

מתוך מגוון המסגרות בהן אני מופיעה, אחת האהובות עלי היא ערבי שירה. כמו רוב המופיעים, אין היום אפשרות לעשות ערב כזה עם קהל גדול במקום ציבורי, אך זאת עדיין פעילות כיפית עם חברים או משפחה.

יש להקות שמובילות שירה בציבור עם רפרטואר פחות או יותר קבוע. מי שמכיר אותי יודע שאני לא עושה שום דבר קבוע – מחזמר אחר כל שנה, כל הזמן מחפשת פעילויות חדשות, אפילו כשניגנתי בבית מלון פעמיים בשבוע או יותר כל הזמן הוספתי עוד שירים וניסיתי לא לחזור על אותם שירים יום אחרי יום. אז אנחנו עשינו משהו אחר – ערבי נושא.

כל פעם בחרנו נושא אחר – עונת השנה, זמר או מלחין אהוב, נושאים כמו יין או שמחה (תופתעו לשמוע שיש בעברית הרבה יותר שירים על יין מאשר על שמחה) וכד’. כבר כשמחברים את השירון מתחילים לחשוב יצירתי, ומגיעים עם מרץ לחזרות וכמובן להופעה.

גם לאירועים משפחתיים זה הולך. שירים עם השם של בעל או בעלת השמחה, או נושא אחר מתאים. את חנוכת הבית שלנו חגגנו עם שירים על בית ומדבר (להזכירכם, אני גרה בירוחם). היום בעידן האינטרנט זה יותר קל – נכנסים לשירונט ומחפשים שירים לפי המילה המבוקשת, ויש גם אינדקס לפי נושאים, אבל תמיד יעלו לכם שירים ברגע שתתחילו לרשום.

לתקופה הזאת אני מציעה שני נושאים –

חורף – שירים על גשם, רוח, שלג… דוגמאות שעולות לי: הפינג’אן, מלכת החרמון, שלג על עירי, מטריה בשניים, גשם חזק, אנשי הגשם, לצפון באהבה…. הבנתם את הרעיון.

ועכשיו לקראת חנוכה – נמאס לכם מאותם שירי חנוכה? אז תארגנו ערב שירי אור – אור (עולה בבוקר), אור וירושלים, לעולם בעקבות השמש, אור הירח, את לי אור, כשאור דולק בחלונך, והאר עינינו, שהשמש תעבור עליי.

מאחלת לכם הרבה בריאות ושמחה בלב.

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.