תיירות ירוחם

בשביל חינוך אני מוכנה להילחם

אני לא טיפוס של הפגנות או פעילות פוליטית. אין הרבה מטרות שמספיק חשובות לי ושאני יכולה 100% לתמוך בהן. אבל בשבועיים האחרונים הייתי בשתי הפגנות, הפצתי עצומה ופוסטים ואפילו שלחתי הודעות לחברי כנסת. למה?

הולכים לסגור את תוכנית קרב

למי שלא מכיר, תכנית קרב, לשעבר קרן קרב, היא תכנית שמספקת העשרה חינוכית בבתי ספר וגנים ברחבי הארץ, בכל המגזרים ובמגוון תחומים כמו מוזיקה, תיאטרון, מדעים, תנועה, אומנות, טבע ועוד. מעל 300,000 תלמידים נהנים מ 3,800 מדריכים מנוסים, יצירתיים, משקיעים ואכפתיים. אז למה סוגרים עכשיו, דווקא בזמן שמערכת החינוך זקוקה לאנשי מקצוע נוספים והילדים שלנו זקוקים למענה רגשי ולא רק לימודי? לא לגמרי ברור, אבל קשור לזה שאין עדיין תקציב אז לא חתמו ויש עוד הרבה בעיות.

את התכנית הייחודית שפיתחתי, שמשלבת מוזיקה, דרמה, תנועה, משחקים ואנגלית, אני מעבירה בבתי ספר דרך קרב. אין לה משבצת במערכת החינוך, אך הצורך וההשפעה על הילדים מורגשים מאוד בהתלהבות שלהם, בחיוכים שלהם, בשינויים שהם עוברים במהלך השנה. אני עדיין שם, בבי"ס לקיץ, ומה אגיד לכל אלה ששואלים אם אלמד אותם גם השנה?

ולמה אני נלחמת על זה? זה לא מקור הפרנסה היחיד שלי. אפילו עכשיו אני מנגנת בבית מלון, יש לי אולפן הקלטות ואני יכולה לעשות חוגים וסדנאות כעצמאית. יש לי גם תואר בחינוך ותעודת הוראה שסיימתי בהרבה דם ויזע, אז אני יכולה להתקבל כמורה במשרד החינוך, למרות שאני לא בטוחה שאשרוד שם.

אבל רק בעבודה שלי כמדריכה בקרב אני יכולה להשתמש בכישורים שלי כדי להשפיע על חיי ילדים, לא רק על הציונים שלהם, גם כאלה שהוריהם לא ישלחו אותם לחוגים. הם לא רק נהנים, הם לומדים, יוצרים, מגלים ומתפתחים.

רוצה לתמוך בחינוך יצירתי, אחר, ובמדריכים שרואים כל ילד וילדה? זה לא מאוחר מדי לחתום

יש לך מה להוסיף?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.